SUWALSZCZYZNA - W KRAINIE JAĆWIGÓW

BRAK MIEJSC

Miejscowość:

Augustów - Suwałki - Wigry - Stańczyki - Sejny - Puńsk - Jeleniewo...

Termin:

03-09-2021 / 05-09-2021 (3 dni)
SUWALSZCZYZNA - W KRAINIE JAĆWIGÓW
 

Przewodnik:

Dorota Antkowiak

Wyjazd:

Plac Bankowy (od strony Galerii Porczyńskich) godzina 7.00

Program:

.

Podstawinie o godz. 6:45 Plac Bankowy (między pomnikiem Słowackiego, a Galerią Porczyńskich)

godz. 7.00      Wyjazd z Warszawy

 

AUGUSTÓW
 • Rynek Zygmunta Augusta stanowiący centralny punkt miasta, wytyczony w 1550 r. zapewne przez budowniczego twierdz królewskich Joba Praetfuessa.
 • Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusowego, zbudowana w latach 1906–1911 w stylu eklektycznym, w miejscu rozebranego klasycystycznego kościoła św. Bartłomieja.
 • Muzeum Kanału Augustowskiego znajduje się nieopodal największej śluzy na Kanale Augustowskim (Niemnowo) na Białorusi. Zostało założone z inicjatywy inż. Urbanka w 1996 r., który do 1998 roku społecznie dbał o stan techniczny śluzy "Niemnowo".
 • Rejs statkiem Kanałem Augustowskim w Dolinę Rospudy 
STUDZIENICZNA 
 • Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej na terenie tego miejsca mieszczą się Kościół Matki Boskiej Szkaplerznej, cudowna studzienka oraz Kapliczka Najświętszej Maryi Panny. W murowanej Kapliczce znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Studzienicznej wykonany w XVIII w. przez nieznanego artystę. 
obiadokolacja i zakwaterowanie 
 
Dzień II
ok. godz. 8.00     śniadanie w miejsc noclegu
SUWAŁKI 
 • Konkatedra św. Aleksandra jest to klasycystyczna świątynia zbudowana w 1825 według projektu Piotra Aignera, przebudowana około 1845 przez Henryka Marconiego. W 1992 roku papież Jan Paweł II bullą Totus Tuus Poloniae Populus podniósł świątynię do godności konkatedry diecezji ełckiej
BAKAŁARZEWO
 • Skansen fortyfikacji Prus wschodnich, nad rzeką Rospudą, to najlepiej zachowany fragment poniemieckiej Granicznej Pozycji Osłonowej z drugiej wojny światowej. Na odcinku dwóch kilometrów pomiędzy jeziorami Sumowo i Siekierowo znajduje się zgrupowanie 13 schronów ryglujących drogę i wjazd do dawnych Prus Wschodnich. Trzonem tych umocnień jest dwukondygnacyjny schron z zachowaną kopułą pancerną ckm typu 20P7. 
STAŃCZYKI
 • Mosty w Stańczykach, dwa mosty kolejowe z lat 1917–1918, wpisane do rejestru zabytków nieruchomych województwa warmińsko-mazurskiego. Mosty należą do najwyższych w Polsce. Konstrukcja jest 5-przęsłowa, długości 180 m, wysokości do 36,5 m. Pod budowlami przepływa rzeka Błędzianka.
JELENIEWO
 • Cmentarz żydowski w Jeleniewie został założony w XVIII wieku. Kirkut został zniszczony podczas drugiej wojny światowej. Do dziś zachowało się 31 kamieni nagrobnych. Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku, z inicjatywy fundacji Hermana Storicka z Nowego Jorku, na cmentarzu wykonano prace restauracyjne, teren został uporządkowany i ogrodzony kamiennym murem.
 • Suwalski Park Narodowy najstarszy park krajobrazowy w Polsce, utworzony 12 stycznia 1976 roku, celem ochrony unikatowego krajobrazu polodowcowego, szczególnych wartości przyrodniczych i geologicznych. Na terenie Parku znajdują się 4 rezerwaty przyrody: Głazowisko Łopuchowskie, Głazowisko Bachanowo nad Czarną Hańczą, Jezioro Hańcza i Rutka.
PUŃSK
 • Skansen, inaczej zwany Muzeum Litewskiego Centrum Kultury Ludowej jest okazałą zagrodą wiejską z przełomu XIX i XX w. Znajdziemy w nim między innymi domy mieszkalne, obory, stodoły, spichlerz i studnię z żurawiem. 
 • Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny świątynia została wzniesiona w stylu neogotyckim. Zaczęto ją budować w 1877. Budowa została zakończona w 1881 dzięki staraniom proboszcza Kazimierasa Jonkaitisa.
 • Muzeum etnograficzne "Stara Plebania" jest to Izba Regionalna działająca od 1995 r. i tworzona przez miłośników pięknych tradycji ludowych. Mieści się obok kościoła w stuletnim, drewnianym budynku.
SEJNY 
 • Klasztor podominikański. W architektonicznym krajobrazie Sejn na pierwszy plan wysuwa się wzniesiona przez Dominikanów w latach 1610-1619 świątynia. Do budowy klasztoru dominikanie przystąpili po wzniesieniu świątyni. Prace przy nim zakończono prawie sto lat później – w 1706 roku.
 • Biała Synagoga pierwsza drewniana synagoga kryta gontami została zbudowana w latach 80. XVIII wieku. Do jej powstania przyczynił się przełożony zakonu Dominikanów ks. Bortkiewicz wydając zezwolenie na wzniesienie budynku.
Obiadokolacja, nocleg 
Dzień III

SUWAŁKI 
 • Muzeum Okręgowe budynek muzeum, często nazywany Resursą, został zbudowany w latach 1912–1913 jako gmach funkcjonującego od 1900 roku Towarzystwa Oszczędnościowo-Pożyczkowego w Suwałkach. W roku 1920 podczas okupacji Suwałk przez wojska litewskie swoją siedzibę miała w nim Rada Ludowa Okręgu Suwalskiego.
 • Muzeum im. Marii Konopnickiej powstał w latach 1826–1827, a ostateczny kształt, który niemal niezmieniony zachował się do dziś otrzymał w latach 1835–1836. Architekturą nawiązuje do szlacheckiego dworku. Budynek jest parterowy z użytkowym poddaszem. W części środkowej znajduje się brama, która za czasów pobytu w Suwałkach rodziny Wasiłowskich, rodziców Marii Konopnickiej, prowadziła na dziedziniec, a dziś stanowi hol muzeum dzielący budynek na dwie części. 
WIGRY
 • Wigierski Park Narodowy to jeden z największych parków narodowych w Polsce.  Najcenniejszymi elementami przyrodniczymi parku są ekosystemy wodne, a wśród nich największe Jezioro Wigry oraz najdłuższa rzeka i jedna z najpopularniejszych tras kajakowych Czarna Hańcza. Rozległe obszary leśne, na których dominują sosny i świerki, przedstawiają typ lasu charakterystycznego dla Puszczy Augustowskiej.
 • Muzeum Wigier. W muzeum przygotowano ekspozycję stałą, prezentującą historię nadwigierskiego krajobrazu, głębiny jezior, rzeki, torfowiska i ekosystemy lądowe Wigierskiego Parku Narodowego, działalność człowieka oraz historię i dokonania dawnej Stacji Hydrobiologicznej na Wigrach.
 • Zespół klasztorny pokamedulski, położony na naturalnym wzgórzu na półwyspie oblanym wodami jeziora Wigry, należy do najcenniejszych zabytków Suwalszczyzny. Miejsce położenia tego obiektu jest wyjątkowe i malowniczo prezentuje się wśród przyrody Wigierskiego Parku Narodowego.
DOWSPUDA
 • Pałac Ludwika Paca. Pałac w stylu angielskiego neogotyku został zaprojektowany przez włoskiego architekta Piotra Bosio. 
Powrót do Warszawy (Plac Bankowy) około godziny 20/21.

 

 

Biuro zastrzega zmianę kolejności zwiedzania obiektów, ostateczna kolejność zwiedzania zostanie ustalona po rezerwacji wszystkich wstępów.

 

Wpłaty powinny byc dokonane gotówką lub kartą w biurze lub przelewem na konto firmowe.

Odbiorca: HORN Tomasz Chodorski

numer konta:  50 1020 5558 1111 1221 0510 0068

Tytuł wpłaty: SUWALSZCZYZNA 637 + nazwiska uczestników

Terminy wpłat: zadatek 100 zł w ciągu 3 dni od zapisania, dopałat do całości 21 dni przed datą wyjazdu.

Brak wpłat w określonym terminie będzie równoznaczny z rezygnją z wyjazdu.

.

Koszt Uczestnictwa:

690.00 zł zwykły / normalna

620.00 zł senior / stały klient

515.00 zł dzieci

Uwagi:

Dopłata do pokoju 1 osobowego + 160 zł (2 noce po 80 zł)

Cena zawiera:
* transport autokarem klasy*** ( Mercedes, Bova, Setra ) z wszystkimi opłatami drogowymi i parkingowymi,
* nocleg (klasa **/***, pokoje 1, 2 i 3 osobowe z pełnym węzłem zsanitarnym),
* wyżywienie (obiadokolacja i śniadanie),
* bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
* obsługa pilocka i przewodnicka na całej trasie wycieczki,
* ubezpieczenie NNW w PZU S.A.

Dodatkowe świadczenia:
* miejsce premium + 20 zł (cztery pierwsze miejsca w autokarze)
* miejsce duplex + 50 zł/os/dz. (podwójne miejsce w autokarze dla jednej osoby - liczba miejsc ograniczona).

Zaplanowane wejścia do obiektów sakralnych będą się odbywały w miarę możliwości. Świątynie pełnią funkcje sakralne i może zdarzyć się, że mimo wcześniejszego potwierdzenia dostępności i umówienia z opiekunem obiektu, w dniu wycieczki w kościele będzie odbywać się uroczystość religijna uniemożliwiająca wejście do wnętrza lub kapłan będący opiekunem świątyni będzie musiał oddalić się by pełnić posługę w terenie.


Miejsca w autokarze są numerowane. Wybór numeru następuje po zawarciu umowy i opłaceniu wycieczki.
Rozkład miejsc a autokarze jest przykładowy i może ulec zmianie.
Zadatek musi zostać dokonany w ciągu 3 dni od momentu zapisania, dopłata do całości najpóźniej 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki.

UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI

Wszystkim naszym klientom zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej, obejmujące takie jak nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek ubezpieczonego, współuczestnika podróży lub osób im bliskich, śmierć ubezpieczonego lub osoby bliskiej lub współuczestnika podróży.

Ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej pomoże uchronić Państwa przed finansowymi skutkami rezygnacji w imprezie turystycznej zakupionej w biurze podróży (w tym także zdarzenia zdrowotne). Osobom starszym lub leczącym się zalecamy rozszerzenie ubezpieczenie o choroby przewlekłe, gdyż tylko w takim przypadku, towarzystwo zagwarantuje Państwu pełen zwrot kosztów. Ubezpieczenie można wykupić w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Naszym klientom możemy zaproponować wykupienie umowy ubezpieczania kosztów rezygnacji z imprezy. Umowę takiego ubezpieczenia można zawrzeć przy podpisywaniu umowy organizacji wycieczki. Koszt ubezpieczenia KR (koszty rezygnacji) wynosi 3,5 % ceny imprezy, KR z chorobami przewlekłymi - 9 % ceny imprezy.

Zaplanowane wejścia do obiektów sakralnych będą się odbywały w miarę możliwości. Świątynie pełnią funkcje sakralne i może zdarzyć się, że mimo wcześniejszego potwierdzenia dostępności i umówienia z opiekunem obiektu, w dniu wycieczki w kościele będzie odbywać się uroczystość religijna uniemożliwiająca wejście do wnętrza lub kapłan będący opiekunem świątyni będzie musiał oddalić się by pełnić posługę w terenie.

Fotografie:

SUWALSZCZYZNA - W KRAINIE JAĆWIGÓW_4451
SUWALSZCZYZNA - W KRAINIE JAĆWIGÓW_4452
SUWALSZCZYZNA - W KRAINIE JAĆWIGÓW_4453
SUWALSZCZYZNA - W KRAINIE JAĆWIGÓW_4454
SUWALSZCZYZNA - W KRAINIE JAĆWIGÓW_4455

tel. 22 215 24 67
GSM 609 462 660

Newsletter

Zapisz się do NewsLetter-a


Kalendarz

<<
Październik 2021
>>
PWŚCzPSN
1

3

4

5

6

7

8

11

12

13

14

15

17

18

19

20

21

22

25

26

27

28

29

30

31

<<
Listopad 2021
>>
PWŚCzPSN
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Partnerzy

partner-mhp_logo_kwadrat_bialy.jpg partner-muzeum_niepodleglosci.jpg partner-HORM Biuro Turystyczne

Współpraca

współpraca-logotpwpoziom.png współpraca-sto_logo_wmi_ok.jpg współpraca-ab_logotyp_maly_format_ponizej_2_cm.jpg współpraca-warszawapl współpraca-obrazek_logo_rdc_4.jpg
 • znak_pttk_jpg.jpg
 • uzupeniajcy278x300.png
 • sevilla_cf_200px.png
 • ministeredukacjinarodowej_logo.jpg
 • mhzp_logo_pol.jpg
 • maly_format_logo_link4.jpg
 • logosocial.png
 • logosghzielone.png
 • logopwduze1030x1030.jpg
 • logoaszw.jpg
 • logo_znp.jpg
 • logo_sggw_warszawa.png
 • logo_pulawy.jpg
 • logo_pap_czerwone.png
 • logo_ncbr_brazowe_bez_tlaa.png
 • logo_mon.png
 • leroy_merlinsvg.png
 • kiklogo.jpg
 • indeks.png
 • indeks.jpg
 • hp_logo_2012svg.png
 • grafficipnlogo.jpg
 • godlo_wat_png.png
 • firm_17440_12efe0_big.jpg
 • f87d5b12e263a397b6fc0e56c8c79588.png
 • boeinglogosvg.png
 • agh_znk_wbr_rgb_150ppi.jpg
 • adamedgrupalogorgb11024x613.jpg
 • aaa350_logo_sew_2016_full_short.png
 • 400400p5318ednthumbwmlogo.jpg
 • 1024pxpn_kampinsvg.png
 • 3813531.png
 • 1024pxkaufland_logosvg.png
facebook